...
07/19/2017

NOVA BUSİBER Conference

Siber Güvenlik’te Netaş’ın yatırımları üniversiteden ArGe merkezine uzanan bir yolda büyüyor.

Doğru ArGe kültürünün sektörlerde yaygınlaştırılabilmesi için üniversite-sanayi işbirliğini de oldukça önemsiyor. Kalifiye ArGe işgücünün oluşturulabilmesi için üniversitelerle işbirliği yapıyor, ortak projeler gerçekleştiriyor. Siber güvenliğe verdiği öneme istinaden Netaş, bu kapsamda son olarak Boğaziçi Üniversitesi’nin düzenlediği Siber Güvenlik Kampı'na da sponsor olarak, siber güvenliğe öğrenci seviyesinde yatırım yaparak bu konudaki bilinci arttırmayı hedefliyor. Nova Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Hakan KILINC, geliştirdiğimiz yerli ve milli siber güvenlik ürünlerini anlattı.”


 Siber güvenlikte yeni nesil teknolojilerle önleyici yaklaşımlar

Çağal konuşmasında, NETAŞ NOVA siber güvenlik teknoloji grubunda, büyük veri analizi, yapay zekâ uygulamaları ve anlık ileri seviye izleme teknikleriyle güvenlik analitiğine odaklanan, tehditleri öngören, saldırı olduğunda otomatik iyileştirme proseslerine sahip ileri teknoloji kullanan sistemler geliştirildiğini belirtti. Dolandırıcılık tespit yönetim sistemi NOVA FMS (Fraud Management System) ile, büyük veri güvenlik analitiğinin makine öğrenmesi ile yapılarak sistemdeki anomali durumlarını tespit ettiklerini söyledi.

Çağal, kurumların öncelikli olarak günümüzün güvenlik sorunu olan siber saldırılara karşı sistemlerini test etmeleri gerektiğini belirtti ve siber saldırırala karşı geliştirdikleri ürünlerin gerekliliğini anlattı: "Siber güvenlik alanında NOVA ürün grubunda yer alan NOVA V-SPY (VoIP Güvenlik Zafiyet Analizi) ile sistemlerin VoIP’de ne kadar güvenli olduğunu araştırıp, tehditlere karşı durumunu değerlendiriyoruz. NOVA V-SPY uluslararası alanda benzerlerine göre daha fazla zafiyet analizi yapabilen, VoIP sistemlerin güvenlik açıklarını zengin modüler atak senaryolarıyla tespit eden, güvenlik tedbirlerini sistem karnesiyle öneren, kapsamlı bir zafiyet tespit aracıdır.

Buna ilaveten, VoIP sistemlerini korumak amacıyla geliştirilen, saldırı tespit ve önleme mekanizmalarını bir arada bulunduran, VoIP trafiğini izleyerek raporlayan, anlık sistem trafiği incelemesiyle anomali, ücret ve trafik sahtekarlığının tespitini sağlayan ilk yerli uygulama katmanı güvenlik duvarı NOVA V-GATE (VoIP Güvenlik Duvarı) ürününü geliştirdik. Geliştirdiğimiz güncel teknolojiler arasında NOVA MSP Medya Güvenlik Platformu da yer alıyor. Platform içinde, mobil iletişim sistemleri için standart algoritmalar ve akıllı kart kullanımı ile şifrelenmiş sesli ve HD kalitesinde görüntülü görüşme, mesajlaşma ve ekran paylaşımı servisleri mevcutdur.”NOVA Tanıtım Filmi

NETAŞ tarafından geliştirilen “Siber Güvenlik Ürünleri” ve “Pentest Hizmetlerimiz” ile güvendesiniz! Peki nasıl? Tıklayın izleyin...